...

İstanbul’u inekler bastı!

Dünyanın en büyük açık hava sanat etkinliği olan Cow Parade, Paris, New York, Monako, Moskova, Sidney, Tokyo, Londra gibi dünyanın 54 büyük şehrinden sonra şimdi İSTANBUL’da.

01 Ağustos – 31 Ekim 2007 tarihleri arasında, Sütaş’ın ana sponsorluğunda, İstanbul sokakları sanatçılar, ünlüler ve öğrenciler tarafından tasarlanmış, rengarenk inek heykellerinin sergileneceği dünyanın en büyük halka açık sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak. Sergilenecek yaklaşık 150 inek heykelinin her biri değişik firmaların desteğiyle birbirinden farklı desenlerle İstanbul sokaklarını renklendirecek.

Her şehirde sadece bir kez düzenlenen Cow Parade’in İstanbul ayağı, Sinpa ve Linx Marketing işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün büyük desteği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin izniyle hayata geçirilen bu uluslararası proje ile İstanbul, 54 dünya şehrinin dahil olduğu bu etkileyici grubun bir parçası oluyor.

Şehrin en hareketli merkezlerinde sergilenen inek heykelleri Şişli, Nişantaşı, Harbiye, Beyoğlu, Bebek, Ortaköy, Sultanahmet ve Kanyon, Akmerkez, Profilo, Metro City ve Cevahir alışveriş merkezlerinde yer alarak, şehirde 12 hafta boyunca unutulmaz ve sihirli bir atmosfer yaşatacak.

Cow Parade, eğlenceli bir sanat ve sosyal sorumluluk etkinliği Cow Parade sergilendiği şehirlere, şehrin sahip olduğu marka zenginliğine, sanat ve tasarım alanındaki yaratıcılığına, sanata olan ilgisine, espri anlayışına dikkat çekiyor. Firmaların katılımıyla gerçekleşen bu çok kapsamlı sergi, aynı zamanda tasarım ve uygulama konusunda kendine güvenen, başarılı sanatçılara, yeni yeteneklere ve hatta ilk-orta öğretim öğrencilerine de pek çok fırsat sunuyor.

Cow Parade-İstanbul’da sergilenecek heykeller, 12 haftalık sergi sonrasında Kasım ayında Turgay Artam (Antik A.Ş.) tarafından yönetilecek bir müzayede ile satışa çıkarılacak ve bu satıştan elde edilecek gelir ile Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği, AÇEV ve TEMA yararına fon oluşturulacak.

Sergiye katılım için, Cow Parade’in logosunu oluşturan üç farklı inek duruşundan biri tercih edildikten sonra firmalar, tasarımlarını Cow Parade-İstanbul’a gelen yüzlerce hazır tasarım içinden seçebileceği gibi kendisinin belirleyeceği tasarımı kendi sanatçısı ile yaratabilecek veya Cow Parade-İstanbul’un 500′den fazla gönüllü sanatçısından biri ile çalışarak tasarlayabilecek. Sanatçılar, çalışmalarını kendi atölyelerinde ya da Şişli Belediyesi’nin tahsis ettiği atölyede yürütecekler. Sergi süresince Kanyon’da, çocuklara yönelik boyama aktiviteleri ve sanat atölyeleri gerçekleştirilecek. Ayrıca hasar gören ineklerin tedavisi için bir “İnek Hastanesi” de sergi sırasında hizmet verecek.

Benzer Gönderiler:

Paylaşım:
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Google Bookmarks
  • Live
  • Technorati
  • Mixx

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.