...

Sumak 2008 ilkbahar-yaz büyük beden modası

Büyük beden kadın giyimin modasını yaratan Sumak XL Fashion, 2008 İlkbahar Yaz koleksiyonunu tamamladı. Sumak kadını, bu yaz daha romantik ve daha dişi…

Türkiye’nin ilk büyük beden markası Sumak XL Fashion, her sezon hazırladığı özel koleksiyonlarla, 44 ile 58 beden arasında giyinen kadınlara kendilerini özel hissettirmeye devam ediyor. 2008 ilkbahar yaz koleksiyonunu tamamlayan Sumak XL Fashion, yeni koleksiyonunun katalog çekimlerini markanın yüzü haline gelen ve dünyanın ilk 10 büyük beden mankeni arasında yer alan Hollandalı Lieshbeth Vanreeda ile gerçekleştirdi. Sumak’ın “Yüksek Voltaj” ve “Minimal Rüya” temalarıyla lanse ettiği koleksiyonu, 2008 bahar ve yazında da büyük beden kadınlara rahatlık ile şıklığı bir arada sunuyor.

YÜKSEK VOLTAJ
Sumak XL Fashion’un “Yüksek Voltaj” temalı koleksiyonu kadının kendi dışına çıkarak, geleneksel inanç ve kültürlerin kişisel olarak harmanlanıp moda ve yaşam tarzlarına dönüşmesi olarak yorumlanabilir. Bu tema, modern yaşam ve kendi stilini ortaya koyan insana esprili bir bakış açısı sunarken, canlılık, enerji, tutku ve baharın yaydığı pozitif enerjiyi de beraberinde getiriyor. Bir anlamda şehirden doğa yaşamına bakışı yansıtıyor.Çiçek, bu temanın en belirgin trendlerinden biri ve Sumak Koleksiyonu ile modanın çiçeklerle flörtüne tanık oluyoruz. Çiçek desenli elbise ve tunikler gündüz babetlerle gece topuklu ayakkabılarla rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bu temada kolay tasarım ve fonksiyonellik ön planda tutulurken spor ve feminen kumaşların bir arada kullanılmasının yarattığı estetik, göz zevkimize hitap ediyor. Renkler de ise enerjiyi yansıtan kırmızı, fuşya, mor, yeşil, gri ve siyah gibi canlı renklerin tercih edilmesi Sumak Kadınına yeni bir coşku katıyor.

Koleksiyonda ayrıca volanlar, yaka pervazlarının çeşitli esprilerle ön plana çıkması, büzgüler, ışıltılı kumaşlar, altın ve gümüş detaylar sıkça kullanılıyor.

Jeande ise küçük detaylarla görsellik uç noktada. Penye grubunda salaş elbiseler, tunik ve taytlar, bol seçenekli eşofman grupları yazın ruhuna uygun tencel etek, capri, pantolon grupları çiçek bahçesini andıran emprime tunikler, yıkamalı keten gruplar dikkat çekiyor.

MİNİMAL RÜYA
Sumak XL Fashion’un 2008 ilkbahar-yaz koleksiyonunun ikinci teması ise “Minimal Rüya”. Bu temada zengin hayal gücü, yanılsamalar ve erişilebilir bir yaşam tarzı, cazibe, feminenlik, romantizm uç noktada.

Kullanılan renkler daha pastel, daha sofistike. Ağırlıklı olarak uçuk sarı, uçuk pembe, açık gri, ekru ve bej tonları görülüyor.

Minimal Rüya teması içinde çalışan kadını da unutmayan Sumak XL Fashion, iş kadınları için poplin gömlekler, şık kumaşlardan ceketli pantolonlu ve etekli takımlar lycra özelliği taşıyan pantolon ve capriler sunuyor. Kübik desenli ve çiçek desenli saten tunikler de koleksiyon içinde göz estetiğini okşarken net ve belirgin çizgilerden oluşan ceketler, büzgülerle bütünlük kazanan kesimler ilgi çekiyor. Dört mevsim giysek de sıkılmayacağımız trençkotlar da koleksiyonun bir parçası.

ABİYE KOLEKSİYONU
Son olarak koleksiyonun en dikkat çekici bölümü ise abiyeler… Işıldayan gece elbiseleri, dantel bluzlar, payet işlemeler, saten kumaşlar cazibe merkezi yaratacak emprime saten renkli elbiseler Sumak Kadının çekim merkezine giriyor.

Parlaklık bu sezonda da oldukça popüler. Payet işlemeli kıyafetler başrole çıkarken çekiciliğin en kestirme yolu olan leopar desenli tunikler de unutulmamış.

Benzer Gönderiler:

Paylaş, sosyalleş!

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.