...

Zen ve National Geographic İşbirliği

Zen Diamond, National Geographic Society ile bir lisans anlaşması imzalayan dünyadaki ilk ve tek mücevher şirketi oldu. Yapılan anlaşmaya göre, Zen Diamond, National Geographic lisanslı mücevher koleksiyonları üretecek ve dünyadaki seçkin satış noktaları ve mağazalarında mücevher ve doğa severlerin beğenisine sunacak.

“Made by Nature, Crafted by Zen Diamond” sloganıyla yola çıkılarak hazırlanan 2 ayrı konseptteki koleksiyonun ilk bölümünün Eylül 2007’de tamamlanması hedefleniyor. Koleksiyonda pırlantalar, renkli değerli ve yarı değerli taşlar ve mine tekniği kullanılıyor.

“Animals in Nature” adı verilen ilk koleksiyonda anatomik hayvanlar, kelebekler, yusufçuklar doğadaki gerçek halleriyle mücevhere dönüştürülüyor. Koleksiyonda yavrusunu temizleyen anne aslan, yavrularını soğuktan korumak için ayakları üzerinde taşıyan anne penguen, okyanusta yan yana yüzen tropikal balıklar, rengarenk kelebekler ve yusufçuklar hemen dikkati çekiyor.

Koleksiyonun 2. bölümünde ünlü tasarım markası Yazbukey’in yaratıcıları Emel ve Yaz Kurhan da kendi hayallerindeki “orman hayatı”nı mücevhere dönüştürüyor. “Fauna in Nature” adıyla anılacak bu koleksiyonda, bir ormanda bir arada yaşayan hayvanlar, bitkiler mücevherde yeniden hayat buluyor.

Zen Diamond, National Geographic Koleksiyonu’yla Dünyanın Her Yerinde…

Zen Diamond’ın hazırladığı National Geographic Koleksiyonu ilk kez 30 Haziran’da, dünyanın önemli mücevher fuarlarından JCK Las Vegas Fuarı’nda sergilendi. Dünyanın her yerinden ziyaretçisi olan fuarda, National Geographic Koleksiyonu büyük ilgi çekti. 2007 sonuna kadar birçok uluslararası fuarda koleksiyonun sunumuna devam edilecek.


Koleksiyon Eylül 2007’den itibaren Avrupa, Rusya, Yakın ve Orta Doğu ile Türkiye’deki seçkin satış noktaları, Zen Diamond corner ve mağazalarında satışa sunulacak.Koleksiyondan elde edilecek lisans geliri, National Geographic Society’nin keşif, doğal hayatı koruma, araştırma ve eğitim programları için harcanacak.

Koleksiyon 30 Ağustos-02 Eylül 2007 arasında, CNR Expo (İstanbul Fuar Merkezi)’da düzenlenecek İstanbul Mücevher Fuarı’ndaki Salon 4, 4318–33 No’lu Zen Diamond standında sektör mensuplarıyla buluşarak, yerli ve yabancı katılımcıların beğenisine sunulacak.

Benzer Gönderiler:

Paylaşım:
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Google Bookmarks
  • Live
  • Technorati
  • Mixx

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.