...

2007-08 Sonbahar/Kış Koton Koleksiyonu

Tarihe göz kırpan feminen detaylarla yeni minimalizm Metalik efektlerle dikkatleri üzerine çeken yeni sadelik Kentli genç kimliğini ve dinamizmini her sezon koleksiyonlarına yansıtan Koton, 2007-08 Sonbahar-Kış çekimlerini, modern ve tarihi dokusuyla Avrupa’nın en gözde başkentlerinden biri olan Londra’da gerçekleştirdi. Metropol insanına günün her anına uygun kıyafetler tasarlayan Koton, koleksiyonlarında şıklık ve rahatlığı birarada sunuyor.

Koton’un 2007-08 Sonbahar-Kış koleksiyonunda, birkaç sezondur popüler olan siluetler yeniden yapılandırılıyor. 40 ve 50’lerden bu yana kullanılan klasik stiller, 80’lerden etkilenen ve vücudu ön plana çıkaran tasarımlarla birleşerek çağdaş bir görünüm kazanıyor. Ana trend, siluet ve kumaşlara odaklanan minimal tasarımlar. Bu tasarımların birçoğunda süslemeler minimumda tutulurken, bir kısmında ise kullanılan teknolojik kumaşlar dikkat çekiyor. Dar, sıkı ve fit bir görünüm, bu sezonun anahtar niteliği taşıyan akımıyken, beli ön plana çıkaran kemerlerle zıtlık sağlanıyor.

Erkeksi görünüm ve dikişler, kadınsı paltolar ve elbiseler, modern spor stiller, sokak tarzının kıyafetleri ile karışıyor. Çanta ve ayakkabılarda metalik kumaşın kullanıldığı sezonda dikkat çeken bir başka ayrıntı ise bolca kullanılan kürk… Tweed kumaşlardan yapılan pilot montlar, bellerinde askeri kemerlerle ayrı bir havaya bürünüyor.


Koton Kadın Kreasyonu

“BUSINESS”

Özellikle çalışan kadınların tercih ettiği klasik yünlü, flanel, çizgili kumaşlar bu yıl sıkça karşımıza çıkıyor. Omuzlara ve bele oturan formların kullanıldığı modellerde, ceket boylarının kısaldığını görüyoruz. Pantolon kesimlerinin dar ve geniş paça olduğu modellerin yanı sıra, erkeksi hatlara sahip pantolon ve ceket takımları da bu sezon dikkat çekiyor. Leopar desenin sıkça kullanıldığı modeller, iş kadınlarına, ceketlerin iç astarında bulunan desenlerle günlük iş yaşamının sıkıcılığını atmakta yardımcı oluyor.

“TILSIM“

Feminenliğin tüm detaylarda ön planda olduğu, parlak taşlar, altın ve gümüşlere sıklıkla yer verilen koleksiyonda, bele oturan gömleklerde saten ve parlak kumaşlar tercih ediliyor. Rugan montlar, parlak görünümlü trençkotlar, gündüz ve gece giyilebilen pul payetli elbise ve bluzlarla çekici bir görünüm yaratıyor. Gece renklerinin yanı sıra kırmızı da tüm cazibesiyle koleksiyonun ayrılmaz bir parçası oluyor. Puan ve geometrik desenler koleksiyona ayrı bir renk katıyor. Boynu açıkta bırakan derin yakalar feminen cazibeyi destekliyor.

“VICTORIAN”

Doğallığın ve sadeliğin ön planda olduğu Victorian tarzında, yumuşak hacimli kumaşlar, yünlü, yüzeyi belirgin dokular kullanılıyor. Büyük yakalar, büzgülü kollar, dökümlü görüntü, dikkat çekerken, eteklerin volümünü ve bol paçalı pantolonları ön plana çıkarmak için belde biten kısa ceketler tercih ediliyor. Elbiselere sade pliler ve kontrollü toplamalarla volüm kazandırılıyor.

“PROTEST X MILITARY”

Askeri ve okul üniformalarından etkilenen tarzların yanı sıra, deri ve jeanlerle sokak giyiminden etkilenen özgün giyimler ön plana çıkıyor. Etnik öğeler ve feminen unsurlarla birleştirilmiş, apolet ve zincir gibi detaylarla sert bir izlenim veren parçalar sıklıkla karşımıza çıkıyor.

“İÇE DÖNÜŞ”

Özgürlüğüne düşkün ve kendi kendini sürekli keşfedenlere yönelik bir tema olan “içe dönüş” yoğun olarak, deri, kürk, denim, denim dokulu kumaşlar, ipek ve örmelerden oluşuyor. Metalik görüntüler, satenler, parlak ve geometrik desenli kumaşlarla kendini gösteriyor. Feminen bir havaya sahip kargo ceketler, fermuarlı deri montlar, dar pantolonlarla iddialı ve çekici bir görüntü ortaya çıkarıyor. Kendini ifade eden sloganların yer aldığı baskılı t-shirtler, mini etek ve elbiselerle, giyimde ödün vermeyen kadınların vazgeçemediği bir stil yaratıyor.

Koton Erkek Kreasyonu

“CASUAL CULTURE”

Spor yaparken tercih edilen rahat ve gündelik kıyafetlerin sokak modasıyla birleştirilmesiyle yepyeni bir tarz ortaya çıkıyor. Bu tarzda kapüşon ön planda. Sporcu üniformaları ve denim sıklıkla kullanılıyor. Evde ya da sporda giyilen eşofmanlar sokağa taşıyor, fakat spor salonlarındaki havasından çok, şık gündelik giyim olarak tercih ediliyor.

“NEW MOUNTAIN”

Dağ kıyafetlerinin ve kayak giyim tarzının bir uzantısı olarak görünen bu temada kürkler önemli bir yer tutuyor. Trikolar, deri kombinler, kayakçı kazaklar, el örgüsü görüntü ve eski yüzlü trikolar erkek kış modasını oluşturuyor. Ekoseler bu grupta öne çıkıyor. Geniş cepli pantolonlara sık rastlanıyor. Aynı zamanda avcı tarzı, dar kesimli, bol paçalı, cepli pantolonlar da yer alıyor. Balıkçı kazakları ve yaka kürkleri de bu temada dikkat çekiyor.

“ACTION AROUND”Bu temada, erkek çocuklarının nostaljik savaş oyunlarının etkileri görülüyor. Eski rejim uniformalarının esintileri, apoletler, cep kapakları ve deri kemerler, tüm kıyafete orantılı olarak dağıtılıyor. Kargo pantolonlar, postal ve spor ayakkabılarla tamamlanıyor. Minik ve çok fermuarlı montlar, kalın kemerlerle bütünlük sağlıyor.

Benzer Gönderiler:

Paylaşım:
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Google Bookmarks
  • Live
  • Technorati
  • Mixx

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar
ModaModa.net Forumları Açıldı!
Forumlarımıza üye olarak giyim ve moda konusunda üyelerimiz ile bilgi paylaşabilirsiniz. ModaModa.net Forumlarına gitmek için burayı tıklayınız.

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.