Tommy Hilfiger ilkbahar-yaz sezonu

Tommy Hilfiger İlkbahar Yaz Koleksiyonu dört gruptan oluşuyor; American Icon, Dramatic Chic, Falling Water ve Mojito Sky. Amerika’nın yenilikçi tasarım ve sanat mirasından ilham alan koleksiyon, markanın değişen yüzünü de gözler önüne seriyor.

Tommy Hilfiger Kadını

American Icon grubu, ünlü Amerikalı ressam Georgia O’Keefe ‘ in tablolarında kullandığı vazgeçilmez kırmızı,mavi ve beyaz renkleri vurguluyor. Tommy Hilfiger tasarımlarının yumuşak varyasyonlarına sahip olan koleksiyon zarif ve rahat. Keten, ipek/bamboo karışımları ve yumuşak gabardinler ilkbaharın vazgeçilmez silüetlerini oluşturuyor..

Siyah beyaz fotoğrafları ile efsanevi manzara fotoğrafçısı Ansel Adams’ın simgesel siyah beyaz fotoğraflarından esinlenen Dramatic Chic grubu, siyah, beyaz, gri ve bej tonlardan güçlü bir uyum elde ediyor. Adams’ın fotoğraflarının sessiz güzelliği, zarif ve feminen silüetleri oluştururken, öne çıkan ipek etek ve elbiseler koleksiyonu mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Ormanın içindeki bir çağlayanın üzerine yaptığı ev ile ‘organik mimarinin’ en üstün örneğini üreten Mimar Frank Lloyd Wright’ın bu eşsiz çalışması, Falling Water grubu için çarpıcı bir ilham kaynağı oluşturuyor. Bejler, hakiler ve kremlerin yanı sıra güçlü turuncu kırmızılar benzer organik duyguyu taşıyor. Yumuşak, rahat siluetlerdeki yıkanmış ketenler, yumuşak baskılar ve pamuklular Wright’ın eserinin doğal zarafetini yakalıyor.

Mojito Sky grubu, Ernest Hemingway’in son romanı olan “Akıntı Adaları”nın geçtiği yer olan güneşli Florida Keys’e gitmek için ormandan ayrılıyor. Yazarın romanındaki acı tatlı Florida yazı pastel tonlar, mavi ve turuncularla dengelenen beyazlar, parlak pembeler ve yumuşak yeşillerin baskın olduğu bir grupla hatırlanıyor. Keten, pamuklu ve vual kumaşların kullanıldığı şortlar ve elbiseler , Hemingway’in Florida’sının rahat deniz ortamını canlandırıyor.

Tommy Hilfiger Erkeği


Erkek koleksiyonunda yer alan American Icon grubu, kırmızı, beyaz ve mavi renkleri ile kendini gösteriyor. Kolej temasının işlendiği bu grup, Tommy Hilfiger tarzının modernleştirilmiş hali. Oxford gömlekler, chino pantolonlar ve rugby tişörtler gibi Amerikan klasikleri, ketenler ve yumuşak gabardinlerle temsil edilerek sportif ve sade bir görünüm elde ediyor.

Ünlü siyah beyaz manzara fotoğrafçısı Ansel Adams’ın çalışmalarından esinlenen Dramatic Chic grubu, yumuşak siluetler, ketenler ve ince kazaklarla yansıtılırken, siyah, beyaz ve bej tonları ile temsil ediliyor. Organik Mimarının ünlü temsilcisi Mimar Frank Lloyd Wright’dan ilham alan Falling Water grubunda, bejler, hakiler ve krem renkleri güçlü turuncu kırmızıyla tamamlanıyor. İşlevsel ayrıntılara sahip yıkanmış ketenler ve boyalı pamuklular, organik görünümü tamamlıyor.

Mojito Sky, Ernest Hemingway’in son romanı “Akıntı Adaları”nda geçen güneşli Florida yazını çağrıştırıyor. Pastel tonlar, turuncu ve mavilerle dengelenen beyazlar, parlak pembeler ve yumuşak yeşillerin baskın olduğu bir grupla hatırlanıyor. T-shirtler, kargo şortlar ve bermudalar
rahat deniz ortamı canlandırılıyor.

Paylaşım: Bu haberi sosyal paylaşım ağınıza ekleyin
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Google
  • Live
  • Technorati
  • Mixx

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.