...

Nike ACG koleksiyonu yenilendi

Nike ACG 2007 Sonbahar-Kış sezonu koleksiyonu, yapımında kullanılan malzemeler, batik baskılı dış giyim ürünleri, su geçirmeyen balıksırtı dokuma ve çevreye duyarlı giysileri ile tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Ancak asıl marifet, gözle görülmeyen detaylarda gizli.

Nike ACG 2007 Sonbahar-Kış koleksiyonunda, ürünlerin performans özellikleri daha da geliştirildi. Dış giyim ürünlerindeki su geçirmezlik seviyesi artırıldı ve havadarlık özelliği geliştirilerek ürünler baştan ayağa yenilendi. ACG koleksiyonu ayrıca kar ve su sporları ile ilgilenenler ve atletizm yapan sporcular için de bünyesinde barındırdığı farklı detaylar-la göze çarpıyor.

Snow Backcountry
Snow Backcountry serisi, Nike ACG koleksiyonunun dağ sporları için tasarladığı, en teknik donanıma sahip ürünlerinden oluşuyor. Bu serinin en temel özelliği, zorlu parkur-larda dolaşmayı sevenler için hazırlanmış olan, son derece hafif malzemelerle en yüksek fonksiyonelliği sağlayan giysilerin bir arada olması. Serinin diğer özellikleri arasında, giysilerin kabarıklığını önleyen ısı yoluyla işlenmiş dikişler, su geçirmeyen volkanize fermuarlar ve Recco Avalanche Rescue sisteminin bir parçası olan yansıtıcılar yer alıyor.

Snow All-Mountain
Stilin ve fonksiyonelliğin harika bir bileşimi olan All-Mountain serisi, karla kaplı dağları ve tepeleri aşındıran kullanıcılar için tasarlandı.

Transition
Tasarımcılarla profesyonel sporcuların, tüm sınırları ortadan kaldırdıkları ortak çalışma-nın ürünü olan Transition serisinde hiç zımba kullanılmadı.

Versatrail
Tamamen performans özellikleriyle donatılan Versatrail serisindeki ürünler, dış mekan aktiviteleri yapanlar ve stil arayışında olanlar için ideal.

AYAKKABILAR
Wooly
Nike ACG tasarım ekibi, geçen yazın Soaker Mid’ini temel alarak bir kış ayakkabısı yarattı. Orijinal Soaker’daki çabuk kuruyan üst parça, ısıtma özelliği fazla olan yün malzemeyle değiştirildi. Bileğin üzerine kadar çıkan, katlanabilir yüksek parça ile ayakkabının soğuğa karşı dayanıklılığı artırıldı. Su drenaj bölümleri dolduruldu ve kauçuktan yapılma parmak ucu tamponu sabit tutularak, kış şartları için ayağa ek bir koruma sağlanmış oldu. Zemine adeta yapışarak yer tutuşu sağlamlaştıran ve kaygan, buzlu zeminlerde kaymayı önleyen, eski model Nike ayakkabılarında da bulunan ızgara şekilli kauçuk bileşikli taban ise ayakkabının değişmeyen özelliklerinden biri. Wooly’nin, kadınlara ve erkeklere özgü farklı modelleri çok sayıda renk seçeneğiyle de dikkat çekiyor.

Nike Wild Edge Mid GTX
Nike Wild Edge, temel olarak, Nike ACG koleksiyonunun Considered (Duyarlı) yaklaşı-mını esas almış performans serilerinden biri. Ancak bu seride ek olarak kış şartlarına uygun olan GORE-TEX® malzeme, bileğin ortasında biten yükseklik ve neopren bilek parçası bulunuyor. Son derece hafif olan ve çok sayıda farklı aktivitede kullanılabilen bu ayakkabı sunduğu destek, yarattığı havadar ortam ve kış şartlarında sağladığı benzersiz yer tutuş özelliğiyle de dikkat çekiyor. Ayakkabıdaki sentetik deriden yapılan üst parça, sürtünmeyi engelliyor. Düz dikiş konstrüksiyonu sayesinde ayaktaki tahriş azalıyor ve üretim aşamasında daha az atık ortaya çıkıyor. Topuğa yerleştirilen geniş ebattaki Nike hava yastığı ve orta tabana yerleştirilen kapsüllü Phylon malzeme, soğuk havalarda, ayağa sunulan dolgu özelliklerini artırıyor.

Benzer Gönderiler:

Paylaşım:
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Google Bookmarks
  • Live
  • Technorati
  • Mixx

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.