Dünyanın İlk Dalış Saati Efsanevi Fifty Fathoms Türkiye’de…

Mekanik saatin en üst noktası olarak adlandırılan Blancpain, ilk olarak 1953 yılında Fransız ordusunun sualtı komandoları için yarattığı Fifty Fathoms serisinin ilk 30 modelini yine sualtında tanıttı.

Tarihi boyunca kendini denizlere adayanlarla bağ kuran Blancpain , Fifty Fathoms serisinin ilk 30 parçasını dünyanın en prestijli yatçılık organizasyonlarından biri olan Cannes International Boat Show ’un 30. yılı onuruna gerçekleştirdiği özel bir etkinlik ile dünya basınının beğenisine sundu.

Blancpain ’in Ceo ’su Marc A. Hayek tarafından sınırlı sayıda çok özel davetlinin tanıklık ettiği bu özel etkinlikte Marc Hayek’e 12 kez dünya şampiyonluğu olan İtalyan dünya dalış şampiyonu Gianluca Genoni eşlik etti.

Sualtı kameraları ile davetlilerin izlemesi sağlanan bu tarihi anın “tanıtım dalışını” Marc Hayek ve Gianluca Genoni birlikte yaptılar.

Günün onuruna Gianluca Genoni ’ye “0” numaralı saat Marc Hayek tarafından su altında takdim edildi.

Aynı gün satışa sunulan Fifty Fathoms serisi Aralık ayından itibaren sınırlı adetle Türkiye’de de meraklıların beğenisine sunulacak.

300 metrelik su geçirmezliği, su altında okumayı kolaylaştıran siyah kadranı ile Fifty Fathoms , denize ve dalgıçlığa tutkusu olanların yeni tutkusu olmaya aday.

Model, dalgıç saatlerinin tüm karakteristik özelliklerini barındırırken, 45 mm çaplı kasası ise beyaz ve pembe altın olmak üzere 2 farklı alternatif ile üretiliyor.

Blancpain;

Blancpain, ilk olarak 1953 yılında tasarlayıp üretttiği ve su altı dünyasında bir efsane olarak adlandırılan bu modeli bu sene, düz otomatik makinalı, flyback fonksiyonlu kronograflı ve tourbillon mekanizmalı olmak üzere 3 farklı versiyonda üreterek meraklılarına sunuyor.

Paylaşım: Bu haberi sosyal paylaşım ağınıza ekleyin
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Google
  • Live
  • Technorati
  • Mixx

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.