...

Zac Posen ve Vakko İşbirliği devam ediyor

Ünlü New Yorklu Tasarımcı Zac Posen ve Vakko İşbirliği 2007-08 Sonbahar – Kış Koleksiyonuyla Devam Ediyor…

Duyurulduğu günden bu yana gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı basında moda dünyasının en heyecan verici birlikteliklerinden biri olarak gösterilen Zac Posen – Vakko işbirliği, 2007-08 Sonbahar/Kış koleksiyonuyla devam ediyor. Ünlü tasarımcı, son üç sezondur Vakko için yorumladığı koleksiyonlarını, bir kez daha Vakko Dostları’nın beğenisine sunuyor.

Yine zamansız tasarımlar…

Zac Posen , bir kez daha zamanda yolculuğa çıkıp, zamansız tasarımlarla geleceğe dönüş yapıyor. Kreasyonları, aradan uzun süre geçse de, yaratıldığı andaki anlamından hiçbir şey kaybetmiyor.

Ünlü tasarımcı, 2007-08 Sonbahar/Kış koleksiyonunda Baltık denizi ülkelerinden ilham alıyor. Özellikle de Letonya’nın başkenti Riga’dan… Riga ’nın sanatsal mimari dokusu, Posen ’in kreasyonlarındaki heykelsi formlarda kendini gösterirken; zamansız silüetlere dönüşüyor.

1940’lı yıllara bir Zac Posen imzası…

1940’ların çizgilerini kendine has genç yorumuyla,
2007-08 Sonbahar/Kış koleksiyonuna taşıyan Zac Posen , bir kez daha modern klasik bir stile imzasını atıyor.

Tasarladığı ceketler ya bele oturarak 40’lara ait o asil havayi çağrıştırıyor ya da bir pelerin gibi omuzlardan dökülerek sonbaharın mistik havasını yansıtıyor. Paltolarda kullanılan geniş yakalar, elbiselere eşlik eden uzun eldivenler ve kreasyonların geneline hakim olan hacim oyunları, net çizgi ve mimarı formların bir hikaye oluşturduğu koleksiyonda ortaya çıkıyor. Teknolojik, fonksiyonel ve yumuşak kumaşlarıyla dikkat çeken kreasyonlar arasında, dar kesimli kokteyl silüetleri, yaka ve cep detaylarında abartılı proporsiyonlar, plise ve farbalalar ile zenginleşen tasarımlar baş rol oynuyor.

Zac Posen ve “İlk Aşk”ı….

Ünlü tasarımcı için gece elbiselerinin tahtı asla sarsılmıyor. Onlar her zaman özel, her zaman vazgeçilmez… Posen ’in güçlü karakter, kendine güven, feminenlik, deneyim ve parıltının ifadesi olarak öne çıkan gece elbiseleri, 2007 – 08 Sonbahar / Kış koleksiyonunda da, hafızalardan uzun süre silinmeyecek kareler bırakıyor. Güçlü, cesur ve seksi görünmekten asla korkmayan kadınlar, koleksiyonunun tümünde olduğu gibi, Posen ’in gece elbiselerine de ilham kaynağı oluyor.

Söz konusu gece elbiseleri olunca, deniz kızı kuyruğunu andıran uzun kuyrukları adeta imzası haline getiren Posen, o çok sevdiği drapelerini de bir kez daha kreasyonlara hacim oyunları olarak yansıtıyor. Koleksiyonun bir diğer dikkat çekici özelliği olan kabarık etekler ise, Riga sokaklarından portreler çağrıştırıyor.

Zac Posen’in mor renge ayrıcalık tanıdığı Sonbahar/Kış koleksiyonunda, asil siyahların sözü geçerken, yeşil ve kan kırmızısı da önemli bir rol üstleniyor.

Ünlü tasarımcının, vücuda etkileyici bir heykel formu kazandığı Sonbahar/Kış kreasyonları çoktan Hollywood ünlülerinin gardıroplarındaki yerlerini aldı.

Bu koleksiyonun Vakko’ya özel yorumu ise şimdi Vakko Akmerkez, Vakko Kanyon ve Vakko Couture Nişantaşı mağazalarında…

Benzer Gönderiler:

Paylaşım:

Yorum Yazın

* Girilmesi zorunlu alanlar

Önemli Not : modamoda.net'de haberleri yayınlanan hiçbir marka ile ticari bağımız bulunmamaktadır. Ürün bilgisi, fiyatlar, mağaza adresleri, şikayetleriniz ve bayilik talepleri için lütfen marka üreticileri ya da distribütörleri ile temasa geçiniz.